4lato2021
5lato2021

czerwiec

Piknik Rodzinny

29.05.2024 r. odbył się w naszym przedszkolu coroczny Piknik dla naszych przedszkolaków, Ich rodzin i mieszkańców osiedla. Tego dnia w ogrodzie przedszkola na dzieci czekało wiele atrakcji, były dmuchane zjeżdżalnie, eliminator (który ćwiczył u przedszkolaków sprawność fizyczną i współpracę), malowanie buziek, kącik balonowy oraz brokatowe tatuaże. Nie zabrakło także pysznej strawy, na stołach gościła kiełbaska z grill, czekoladowe babeczki czy szarlotki. Piknik był okazją do wręczenia nagród dla dzieci i rodziców którzy wzięli udział w wewnątrzprzedszkolnym przeglądzie poetycko-plastycznym pt. „Konopnicka oczami dziecka”.

Nasze przedszkole po raz drugi pozyskało środki finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, który jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Priorytet 3 skierowany jest do placówek wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół działających w ramach Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz bibliotek pedagogicznych. Otrzymane środki będą przeznaczone na zakup nowości wydawniczych dla przedszkolaków w celu wzbogacenia księgozbioru przedszkolnego, „kącików książek” w każdej sali zajęć oraz na realizację działań promujących czytelnictwo. W 2024 roku  nasza placówka w ramach programu pozyskała dotację w wysokości 3 tys. zł. Z pewnością piknik dostarczył naszym milusińskim wielu wspaniałych wrażeń i wspomnień.

Dziękujemy za pomoc wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę.

• DSC08776