Wycieczka do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego

Dnia 13.05.26r. dzieci z grup „Motylki” i „Zajączki” uczestniczyły w wyjątkowej bajce muzycznej pt. „Leśne Przygody”. Podczas przedstawienia dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały teatrzyk kukiełkowy, muzyczny oraz poznawały brzmienie różnych instrumentów . W trakcie spotkania zaprezentowano takie instrumenty jak kontrabas, flet, gitara, altówka, saksofon, akordeon, perkusja, fortepian oraz trąbka. Mali widzowie słuchali muzyki, rozpoznawali dźwięki instrumentów i z radością uczestniczyli w muzycznej przygodzie w leśnym świecie. Uczestniczyli w bajce muzyczno-kukiełkowej, która ma  na celu rozwijanie zainteresowań teatralnych i muzycznych dzieci, kształtowanie umiejętności uważnego słuchania oraz odbioru przedstawienia, a także pobudzanie wyobraźni i wrażliwości emocjonalnej. Dzieci uczyły się właściwego zachowania podczas występu oraz wzbogacały swoje doświadczenia i słownictwo poprzez kontakt ze sztuką i muzyką. Spotkanie dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji i było ciekawą lekcją muzyki oraz teatru.